Szúnyoghálók

Melyik szúnyogháló jobb: a fix keretes, vagy a mozgatható?

Mindenképpen szükséged lesz szúnyoghálóra, hacsak nem akarsz arra kelni, hogy éjszaka a füled körül zümmög a szúnyog, vagy – legrosszabb esetben – reggelre éppen a szemhéjadat csípi meg a nyomorult, hogy még megvakarni se tudd. De melyik szúnyoghálót válaszd: a beépíthetőt, vagy a különállót? Segítünk dönteni.

Beszéljünk a szúnyogokról

Minden évben megjelenik pár cikk a médiában arról, hogy „döbbenetes” „soha eddig még nem látott” vagy éppen „őrületes” szúnyog invázió következik, hogy annyi a szúnyog, hogy „lehetetlen őket kiirtani”. Vannak, ahol még azzal is fokozzák, hogy leírják milyen betegségeket terjesztenek a szúnyogok és, hogy lehetetlen ellenük védekezni.

Ezzel szembe az igazság az, hogy – bár valóban vannak olyan periódusok amikor megszaporodnak – a szúnyogok májustól ősz végéig folyamatosan jelen vannak az életünkben, a mindennapjainkban. Tény, hogy zavaróak, és az is, hogy nem lehet mindet kiirtani. De nem is kell.

Épp elég az, ha egy szúnyoghálóval védekezel ellenük. (Megteheted ezt mindenféle házi praktikákkal is: mondjuk vehetsz citromos gyertyákat minden szezonban ötöt darabját 3000 forintért. Vagy befújhatod magad szúnyogriasztó sprével akár lefekvés előtt is. De ezeknek sajnos nem sok értelme van.)

Így működik a szúnyogháló

Tulajdonképpen nincs egyszerűbb szerkezet a szúnyoghálónál. Egy lány szúnyog megközelítőleg 8 milliméter. Azért fontos, hogy lány, mert csak a lány szúnyog akar megcsípni, csak neki van szüksége a véredre, és neki is csak akkor amikor petét rak. A fiú szúnyog sokkal nagyobb, és teljesen ártalmatlan. Ha pedig még nem kifejlett a lány szúnyog (mondjuk 5 milliméteres) akkor meg azért nem akar megcsípni, mert nem kell neki a véred.

A szúnyogháló erre alapozza a nem túl bonyolult működését: egy lukacsos háló, aminek a lukacsain egyszerűen nem fér át a szúnyog. Szóval kint tartja az otthonodból a szúnyogokat. De melyiket válaszd?

A fix keretes szúnyogháló

A fix keretes szúnyogháló előnye az, hogy egyszer behelyezed a keretbe, és soha többet nem kell hozzányúlni. A hátránya az, hogy nem mozgathatod le és fel ezért állandóan ott van az ablakon. Emiatt kihajolni sem tudsz az adott ablakon, cserébe nincs olyan bogár, vagy szúnyog amelyik átjut rajta.

A fix szúnyoghálót olyan helyiségekbe ajánljuk, ahol biztosan nem akarsz kinézni az az ablakon. Például egy (magasan elhelyezkedő) téglalap alakú fürdőszoba ablakba, egy WC ablakába, vagy egy tetőtéri ablakhoz.

A nem fix keretes szúnyoghálók

Vannak olyan szúnyoghálók, melyek nem fix keretesek, mozgathatóak. Őket úgy kell elképzelned, hogy eltolhatóak, vagy fel és lehúzhatóak: az előnyük az, hogy azokon az ablakokon, ajtókon, ahova teszed szabad kijárást biztosítanak elég elhúznod, vagy felhúznod. De kompromisszum késznek kell lenned, mert a kialakításuk olyan, hogy a mászó bogarak ellen nem minden esetben védenek meg, illetve nem nyújtanak számodra állandó védelmet, hiszen amikor éppen felhúztad, elhúztad, a szúnyogok, bogarak bejuthatnak az otthonodba.

A szakmai véleményünk az, hogy érdemes átgondolnod azt, hogy melyik ablak, és melyik nyílászáró az amelyiket „lezárhatsz” egy szúnyoghálóval, mert oda fixet érdemes tenni. Mindenhova máshova mi inkább olyat tennénk amelyik nem fix.

Segíthetünk? Kattints, keress minket, a kiszállás és a tervezés, felmérés ingyenes!

Vagy hívj minket: 30/6672595